English French German Italian Japanese Chinese Russian Spanish
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Son Makaleler
Facebook
Haber Bülteni
Ad Soyad :
E-Mail :
“TEDİRGİNİZ...”
Yayınlanma Tarihi: Salı, 11 Ağustos 2015
“TEDİRGİNİZ...”
Yazar:

**Çatışmalı ortamın esnafa siftahsız kepenk kapattırdığını söyleyen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Kara; “Batman’da iki hafta içinde 60’a yakın işyeri kepenk kapattı. Esnaf bankalara çek-senet ödeyemez oldu. Elektrik faturasını ödeyemeyen esnaf, kara kara düşünüyor” dedi. 

**Ayakta kalmaya çalışan esnafın önümüzdeki günlerde ‘barış’ için bir dizi eylem planını da hayata geçireceğini belirten Kara; “Barış için gerekirse esnaflar yol kapatacak. Artık dayanacak gücümüz kalmadı” diyor.

“PİYASA MORARIYOR”
Çatışmalı ortamla birlikte piyasadaki durgunluğa dikkat çeken Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Kara, son iki hafta içinde kentte 60’a yakın işyerinin kepenk indirdiğini söyledi. Yöre esnafının siftahsız kepenk kapattığını belirten Birlik Başkanı Kara; “Çatışmalı ortamdan artık esnaf ciddi etkileniyor. Esnafta tedirginlik başladı. İnsanların yüzü gülmeyince alış-verişte durma noktasına geldi. Büyük esnaftan küçük esnafa dek herkesin durumu kötüye gidiyor. Piyasa her geçen gün morarıyor” dedi. 

“KİMSE USLÜBA DİKKAT ETMİYOR”
Başkan Kara, sözlerini şöyle sürdürdü; “Maalesef tüm uyarılara rağmen kimse kullandığı uslüba da dikkat etmiyor. Siyasilerin barış dilinden uzaklaşmamaları gerekiyor. Çatışmazlık için şu ana kadar ciddi bir girişimin olmaması düşündürücüdür. Önümüzde iyimser bir tablo yok. Çatışmalı sürecin bir an önce bitmesini arzuluyoruz. Bankalara çek-senetleri ödemeyen esnaflarımız var. Ne elektrik ne de kirayı ödemeyen esnaf, kara kara düşünüyor. Önümüzdeki günlerde esnaflar artık yollara çıkıp ‘barış’ diye haykıracak.”

Etiketler: admin